Jakie wybrać drewno?

W naszym sklepie możesz spersonalizować zamówienie na meble z litego drewna. Możemy wykonać dla Ciebie meble z sosny, buku, dębu, olchy, jesionu, czereśni oraz orzechu. Szeroka oferta mebli z drewna pozwala na dopasowanie mebli do własnych potrzeb. Możemy również wykonać dla Ciebie drewniane meble z Twojego projektu! Będziesz zachwycony jakością i tym, że masz coś unikatowego, czego nie ma nikt.

Drewno używane do produkcji mebli może być czyste łączone na mikrowczepy lub dzikie łączone na długości. 

-----------

CZYSTE, ŁĄCZONE

Drewno czyste - łączone w technologii mikrowczepów na długość i szerokość; Technologia mikrowczepów pozwala osiągnąć wysokie walory estetyczno-funkcjonalne mebli i pozyskać tzw. drewno czyste (bez "skaz"). Podczas procesu produkcyjnego usuwane są sęki, pęknięcia, przebarwienia oraz inne wady anatomiczne drewna. Otrzymany surowiec i elementy charakteryzują się jednorodnym, stonowanym kolorem o strukturze połączonych desek.

czyste - łączone

-----------

Sosna - czysta, drewno zabezpieczone wodnym lakierem ekologicznym. 

sosna czysta

Buk - czysty, drewno zabezpieczone wodnym lakierem ekologicznym.

buk czysty

-----------

DZIKIE, PEŁNE

Drewno dzikie - pełne, łączone po szerokości (bez łączenia na mikrowczepy); technologia pełnego, litego drewna –  wyróżnia się dużo mniejszą ilością łączeń, a przede wszystkim nie ma łączeń na długości drewnianych elementów. Dzięki temu otrzymywane jest naturalnie piękne drewno w raz z jego anatomicznymi cechami tj. sęki, niewielkie pęknięcia oraz przebarwienia. Oczywiście wszystkie ubytki drewna w sękach lub niewielkich pęknięciach wypełniane są specjalną, masą w kolorze otaczającego drewna. Tak przygotowane drewno jest urozmaicone dodatkowymi elementami anatomicznej budowy drewna. Wprowadza do wnętrza motyw naturalności.

 

dzikie - pełne
Próbki drewna zabezpieczone naturalnym olejem.

Olcha

olcha dzika

-----------

Dąb

dąb dziki

Jesion

jesion dziki

-----------

Czereśnia

czereśnia dzika

Orzech

orzech dziki

Aktualności z naszego bloga

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password