Stoły

Stoły

Stoły

Aktywne filtry

Stół - najważniejsze miejsce spotkań

Najważniejsze miejsce spotkań i chwile w każdym domu spędza się przy stole, dlatego też wybór odpowiedniego stołu jest tak ważny. To on codziennie towarzyszy nam podczas posiłków, rozmów oraz w innych okolicznościach. To tutaj prowadzone są najważniejsze rozmowy, spotkania, zebrania firmowe, konsultacje i inne, dlatego tak ważny jest odpowiedni stół. W zależności od tego, czy stół będzie jedynym w domu lub firmie czy jednak dodatkowym - codziennym lub odświętnym czy może konferencyjnym, powinniśmy wziąć pod uwagę to ile osób z niego będzie korzystać.

W przypadku gdy masz ograniczoną przestrzeń i szukasz stołu, który będzie pełnił rolę stołu codziennego jak i tego odświętnego, powinieneś policzyć dokładnie ile osób maksymalnie będzie z niego korzystać czyli domownicy + goście. W takiej sytuacji z pewnością zalecamy wybór stołu rozkładanego, który bez żadnego problemu pomieści domowników oraz gości. Wielkość stołu oczywiście zależy od tego ile miejsca mamy w jadalni, kuchni bądź salonie. W przypadku, gdy tego miejsca jest na prawdę bardzo mało zestawy stołowe będą najlepszym wyborem; zestawy stołowe to najczęściej małe stoły z krzesłami. Krzesła do takiego stołu są idealnie dopasowane i można je schować pod blat stołu a dzięki temu zaoszczędzamy na prawdę dużo miejsca.

W przypadku gdy możesz sobie pozwolić na zakup dwóch stołów powinieneś wybrać stół codzienny dla domowników + z jednym dodatkowym miejscem (kto wie a może niedługo pojawi się kolejny domownik). Stół codzienny powinien znaleźć się w kuchni bądź w jadalni, najlepiej w tym celu wybrać stół szklany lub stół lakierowany. W związku z tym, że będziesz go codziennie używał jest on narażony na zabrudzenia i uszkodzenia, dlatego też stoły szklane i lakierowane w tym przypadku sprawdzą się najlepiej. Stoły szklane i lakierowane można bez problemu wyczyścić w kilka sekund. Stół drewniany lub stół z blatem imitującym drewno to stoły, które rekomendujemy jako odświętne czyli dodatkowe. Drewno nie tylko będzie świetnie się prezentować ale również ociepli wizualnie wnętrze oraz dodadzą naturalnego akcentu. Gdy masz dużo miejsca w swoim salonie możesz pozwolić sobie na stół z dużym, nie rozkładanym blatem, choć stół rozkładany również będzie dobrym wyborem, nie dość, że zaoszczędzisz przestrzeń, z której codziennie korzystasz to i pewnie będzie większy niż stół nierozkładany. 

Kształt blatu - jaki kształt stołu wybrać?

Kształt blatu jest niezwykle ważnym aspektem, który może pomóc podczas wyboru odpowiedniego stołu.

Stoły prostokątne - to z pewnością najpopularniejszy kształt blatu oferowany na rynku. Jego największą zaletą jest wielkość, stoły z blatami o takim kształcie pomieszczą z pewnością największą liczbę osób w stosunku do stołów kwadratowych lub prostokątnych. Dodatkową zaletą stołu prostokątnego jest szeroka gama kolorystyczna oraz dostępność w różnorakich stylach. 

Stoły kwadratowe - "każdy kwadrat jest prostokątem" - dosłownie i w przenośni, część stołów kwadratowych posiada opcję rozłożenia dzięki temu mieszczą więcej niż 4 osoby. Stoły kwadratowe sprawdzą się w domach w których liczy się każdy metr kwadratowy. Niestety oferta stołów kwadratowych jest znacznie uboższa niż stołów prostokątnych - większość z nich jest wykonana z drewna lub z imitacji drewna. 

Stoły okrągłe - ten kształt symbolizuje ideał. Gdy w naszej rodzinie jest nieparzysta liczba osób stół okrągły będzie dobrym wyborem. Nieparzysta ilość krzeseł postawiona przy okrągłym stole nie gryzie wizualnie, a wręcz świetnie wygląda. Jednocześnie stół okrągły może być owalny - stoły okrągłe mogę być również rozkładane a wtedy stają się stołami owalnymi.

Stoły owalne - ten kształt niestety nie posiada już takiej zalety jak stoły okrągłe, praktycznością bardziej przypominają stoły prostokątne. Są one najrzadziej spotykane, więc jeśli chcesz mieć coś wyjątkowego wybierz stół owalny!

Na czym stoi stół?

Mogłoby się wydawać, że odpowiedź jest tylko jedna - nic bardziej mylnego. Nowoczesne stoły posiadają nie tylko nogi. Najczęściej spotykane zaraz po klasycznych stołach z nogami są stoły kolumnowe. Takie stoły wyglądają bardzo masywnie i porządnie, wprowadzają do wnętrza powiew nowoczesności. Stoły z metalowymi stelażami są nową propozycją, metalowe konstrukcje przybierają coraz to nowsze i wymyślne kształty. Stół na metalowym stelażu to często odpowiedź na trendy stylu loftowego, dlatego też z pewnością będą pasować do wnętrz w stylo loftowym.

Stoły Halmar - szeroki wybór stołów od jednego producenta

Halmar to producent mebli m.in. stołów. W jego ofercie możesz znaleźć stół dla każdego, zaczynając od stołów nowoczesnych i stylowych, a kończąc na stołach klasycznych i zestawach stołowych. Halmar oferuje stoły wysokiej jakości, dlatego z czystym sumieniem możemy polecić każdemu ich produkty. Stoły Halmar mogą dopasować się do każdego wnętrza. Halmar jest świadomy tego, że nie jest łatwo dopasować stół do gotowego wnętrza, dlatego w ofercie znajduje się około 250 przeróżnych propozycji, z których na pewno kilka będzie odpowiednia dla Ciebie. Oferta stołów Halmar podzielona jest na: stoły szklane i lakierowane, stoły drewniane oraz zestawy stołowe. 

Okładka katalogu 2020 mebli Halmar przestawia stół na złoto-czarnym stelażu MANCHESTER, posiada on ciemny, orzechowy blat, wykonany z wysokiej jakości płyty MDF z okleiną naturalną, ta propozycja wprowadza odrobinę naturalności a jednocześnie złote wstawki podkreślają jego luksusowy charakter. Stół MANCHESTER Halmar został wykonany w stylistyce glamour, ale będzie również pasował do nowoczesnych wnętrz. Dodatkowym atutem są zaokrąglone boki blatu, dzięki czemu stół Halmar jest bezpieczny dla dzieci. 

Jeśli jednak poszukujesz stołu szklanego, Halmar również ma coś dla Ciebie. Świetną propozycją będzie okrągły stół OPTICO, który jest niezwykle wyjątkowy a to dzięki jego stelażowi, który jest niezwykłym złudzeniem optycznym. Zaletą tego stołu jest możliwość postawienia nieparzystej liczby krzeseł obok niego. 

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password