Materace piankowe

Materace piankowe

Materace piankowe
Filtruj produkty

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 2 458,00 zł

Grid
Grid

Aktywne filtry

Materac piankowy - czy na pewno to dobry wybór?

Materace piankowe zalecamy osobom poniżej 55 roku życia. Materace te są elastyczne, dzięki temu łatwo dopasowują się do kształtu kręgosłupa. Są stosunkowo lekkie. Modele dostępne w naszej ofercie produkowane są wyłącznie z certyfikowanych pianek. Materace piankowe zbudowane są z jednego kawałka pianki lub kilku sklejonych ze sobą warstw. Ich zaletą jest możliwość korzystania z dwóch stron materaca. Na komfort materaca wpływa właściwy dobór rodzaju pianki, jej gęstości oraz grubości. Odpowiednie nacinanie i profilowanie poprawia walory materacy piankowych.

W zależności od rodzaju pianki; różnią się one od siebie ceną oraz jakością.

Podstawową pianką stosowaną do produkcji materacy jest pianka poliuteranowa, jest elastyczna, a jednocześnie na tyle twarda, aby stworzyć komfortowe warunki do odpoczynku i snu. Jej zaletą są jej właściwości wentylacyjne; pianka poliuteranowa jest materiałem oddychającym, w jej wnętrzu nie panują korzystne warunki do rozwoju drobnoustrojów, z właśnie tego powodu polecamy materace piankowe alergikom. Ten materiał często wykorzystywany jest do produkcji materacy młodzieżowych i dziecięcych, ale również posiadamy w ofercie modele odpowiednie dla osób dorosłych.

Kolejną kategorią materacy piankowych są materace wykonane z pianki wysokoelastycznej. Ten rodzaj pianki również jest wykonany z poliuteranu, ale wykonywany jest w zupełnie innej technologii. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki odznacza się dużo wyższą jakością i walorami użytkowymi. Wkłady z pianki wysokoleastycznej dużo lepiej dopasowują się do ciała oraz zapewniają niezmienną jakość na długi czas.

Najwyższą kategorią są materace z pianki termoelastycznej - ta pianka reaguje na nacisk oraz temperaturę ciała, dzięki temu materac wykonany z pianki termoelastycznej lub materac wykonany z niej częściowo jest w stanie idealnie dopasować się do anatomicznej budowy ciała śpiącej na nim osoby. Ciekawostką jest, że pianki termoelatyczne typu "tempur" stosowane są w kosmonautyce.

Odpowiedni materac nie musi być wykonany w całości z najlepszej pianki; często przy produkcji materacy wykorzystywane są różne rodzaje pianek dzięki temu można połączyć ze sobą wysoki komfort z korzystną ceną.


Materac powinien mieć zapewniony swobodny przepływ powietrza i wentylację, w tym celu nie należy kłaść go bezpośrednio na podłodze lub innym jednolitym materiale nośnym. Przy materacach piankowych oraz kieszeniowych i multipocketowych - konieczny jest odpowiedni dobór stelaża pod materac. Użytkowanie ich bez dostosowanego stelaża powoduje utratę gwarancji producenta.

Przy materacach o szerokości powyżej 120 cm przeznaczonych dla dwóch osób wskazane jest branie pod uwagę preferencji osoby o większej wadze. Przy dużej rozbieżności wagowej osób użytkujących zaleca się dwa odrębne materace o takiej samej wysokości lecz o różnym stopniu twardości.

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password