• Rabat na 4 krzesło


Materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe
Filtruj produkty

Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 087,00 zł - 2 074,00 zł

Grid
Grid

Aktywne filtry

Dlaczego warto kupić materac kieszeniowy?

Materace kieszeniowe czyli tak zwane materace pocketowe zbudowane są ze sprężyn, z których każda zaszyta jest w odrębnej kieszonce. Pozwala to na niezależną pracę każdej sprężyny. Dzięki takiej budowie materac idealnie dopasowuje się do ciała śpiącej na nim osoby, zapewniając jego prawidłowe podparcie. Równocześnie tego rodzaju materace są doskonale wentylowane, dlatego nadają się do użytkowania bez względu na wiek.

Materace kieszeniowe dzielą się na:

  • materace multipocketowe - wielostrefowe o zmniejszonej średnicy sprężyn,
  • materace kieszeniowe wielostrefowe,
  • materace kieszeniowe jednostrefowe.

Materace multipocket mają sprężyny o zmniejszonej średnicy, które zapewniają więcej punktów podparcia, dzięki czemu materac ma zapewnioną elastyczność punktową.

Materace kieszwniowe wielostrefowe dostępne w naszym sklepie zawierają siedem stref komfortu. Nie produkujemy materacy o liczbie stref większej niż 7 ze względu na problem z ich dopasowaniem do sylwetki. Osobom o wzroście mniejszym niż 150 cm, wybierając standardowy materac o długości 200 cm nie zalecamy materacy 7-strefowych.

Materace kieszeniowe jednostrefowe są następcą materacy bonelowych; wszystkie sprężyny materaca jednostrefowego posiadają tą samą twardość bez podziału na strefy.


Materac powinien mieć zapewniony swobodny przepływ powietrza i wentylację, w tym celu nie należy kłaść go bezpośrednio na podłodze lub innym jednolitym materiale nośnym. Przy materacach piankowych oraz kieszeniowych i multipocketowych - konieczny jest odpowiedni dobór stelaża pod materac. Użytkowanie ich bez dostosowanego stelaża powoduje utratę gwarancji producenta.

Przy materacach o szerokości powyżej 120 cm przeznaczonych dla dwóch osób wskazane jest branie pod uwagę preferencji osoby o większej wadze. Przy dużej rozbieżności wagowej osób użytkujących zaleca się dwa odrębne materace o takiej samej wysokości lecz o różnym stopniu twardości.

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password